14.05.2018, 08:01
Grzegorz Sz.

FAJNO POGODA, TO CIŚ NA KSIĘŻO GÓRA! – PODSUMOWANIE KWIETNIA

W wiosennym słońcu Księża Góra eksplodowała zielenią i to nie tylko za sprawą natury! Kwiecień zaowocował wzmożonym ruchem zielonych koszulek na ścieżkach biegowych, które zaczęły pączkować zupełnie nie wiadomo skąd, a frekwencja na treningach i zawodach była oszałamiająca.

Na początku miesiąca rozpoczęła się kolejna edycja akcji „Bier kije i Ciś na Księżo Góra”, która niezmiennie przyciąga do Radzionkowa tłumy fanów nordic walkingu z całej okolicy. „Bier kije i Ciś...” to zajęcia nordic walking skierowane zarówno dla amatorów, jak i bardziej zaawansowanych chodziarzy. Treningi odbywają się w poniedziałki (19:00) oraz czwartki (19:30) i są prowadzone przez profesjonalnych instruktorów, którzy pomogą każdemu wyszlifować odpowiednią technikę w poruszaniu się z kijami. Dodatkowo w ramach całej akcji, która potrwa do końca sierpnia, odbywają się spotkania m.in. z lekarzem oraz dietetykiem, którzy przedstawiają uczestnikom różne aspekty zdrowego trybu życia.

Poza nordic walkingiem, kwiecień na pewno upłynął nam na dystansie 42,195km, bo zawodnicy Cidry Lotajom wykorzystali aż trzy okazje do startu w biegu na królewskim dystansie! Tego samego dnia, 8 kwietnia, w Rzymie wystartowała Kasia, a w Dębnie, na najstarszym polskim maratonie, pojawiła się Dana, Daria, Mirek i Arek. Maratona di Roma, to świetny przykład tzw. „turystyki biegowej”, bo prawie połowę startujących w nim zawodników stanowią obcokrajowcy! Nie ma się co dziwić, że wielu biegaczy obiera kierunek na trasę prowadzącą ulicami Wiecznego Miasta, które pamiętają czasy antyczne, dlatego zazdrościmy i gratulujemy Kasi, że udało się jej wystartować w tym niezwykłym biegu!

Zdecydowanie na długo zapamiętamy 17. PZU Cracovia Maraton, na którym jako grupa biegowa pobiliśmy wiele własnych rekordów. Przede wszystkim, do Krakowa wybraliśmy się razem z kibicami i przyjaciółmi z Miechowickiej Grupy Biegowej, BTM Runners oraz Szombierki Dream Team, aż w 49 osób, zapełniając wynajęty autokar! Na trasie pojawiło się 22 zawodników w barwach Cidry Lotajom, w tym aż 6 debiutantów, a wśród nich zabójczo szybka Karina, która swój pierwszy bieg maratoński ukończyła z czasem 3:20h!!! Brawa dla wszystkich biegacz, którzy w kwietniu ukończyli biegi maratońskie, szczególne gratulacje dla debiutantów, teraz już MARATOŃCZYKÓW! O doping w trakcie krakowskiego biegu zadbał nasz niezawodny Henio, który poprowadził zieloną strefę kibica, zagrzewającą do walki wszystkich uczestników maratonu na 38km biegu.

Kwiecień to również pora okolicznych imprez biegowych. Wzięliśmy udział w 25. Biegu Ulicznym im. Wojciecha Korfantego, którego trasa prowadzi z centrum Katowic, aż do Siemianowic Śląskich, czyli rodzinnej miejscowości Korfantego, polityka, który walcząc o przynależność Śląska do Polski, stanął na czele III Powstania Śląskiego. Inną imprezą, o której musimy wspomnieć jest 2. Dramatyczna Siódemka w Reptach Śląskich, w której Cidroki zajęły aż 4 miejsca na podium! Wśród kobiet najlepsza okazała się nasza Karina, w nordic walkingu na drugim miejscu uplasowała się Lilka, a wśród mężczyzn drugą pozycję zajął Grzegorz! Tomasz odebrał za to nagrodę za drugie miejsce w kategorii M30, a Mateusz otarł się o podium tracąc jedynie 5 sekund do pudła w kategorii M16. Wszystkim uczestnikom obu biegów GRATULUJEMY!

Sezon rozkręcił się w pełni, prognozy dopisują, więc w maju jak zawsze zapraszamy wszystkich do wspólnych treningów biegowych i nordickowych na Księżej Górze!

Partnerzy

kontakt z nami

ul. Św. Wojciecha 15
41- 922 Radzionków

NIP: 6452545497
REGON: 363523165
KRS: 0000596959
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij