24.12.2018, 12:18
Patryk Osadnik

III ECO CIDRY CROSS

159 biegaczy, 100 nordic walkerów i 124 bajtle – III ECO CIDRY CROSS zebrał łącznie 383 osoby połączone wspólną pasją, którym chciało się Dychać na Księży Górze! Wspólnie tego dnia przebiegliśmy 2133km, a dystans biegu głównego i marszu NW pokonało 240 zawodników w eleganckich krawatach!

ECO CROSS to oczko w głowie naszego Stowarzyszenie i coroczne święto biegaczy, które na stałe wpisało się w kalendarz głównych obchodów Dni Radzionkowa. Zakładając grupę Cidry Lotajom nikt nie spodziewał się, że jej działalność będzie rozwijać się tak dynamicznie, a na Księżą Górę zaczną przyjeżdżać setki biegaczy, żeby wziąć udział w organizowanej przez nas imprezie. To bardzo miłe kiedy widzimy, że sympatycy sportu chcą wracać do Radzionkowa i kiedy na linii startu pojawiają się nowe osoby. Mimo to nikt nie może liczyć na taryfę ulgową z naszej strony, co w wywiadzie dla TVP Katowice potwierdził zwycięzca III edycji biegu Andrzej Nowak:

„To chyba najtrudniejszy cross jaki biegłem w życiu, chodzi mi o kąty nachylenia podbiegów. Żwir i zakręty nie są przeszkodą, ale na niektórych podbiegach było tak stromo, że tempo spadało do 4 minut na kilometr, a to dla mnie już bardzo wolno”.

Należy jednak pamiętać, że największa satysfakcja przychodzi po pokonaniu trudności! Te na dodatek wszystkim biegaczom powinny wynagrodzić malownicze ścieżki położone na Księżej Górze, przez które poprowadziliśmy trasę biegu. A jeśli ktoś nadal nie był usatysfakcjonowany, to mamy nadzieję, że rozchmurzył się nieco po otrzymaniu wyjątkowego medalu zaprojektowanego przez znanego radzionkowskiego grafika Tomasza Kipkę.

Pamiątkowe krążki to jednak nie wszystko, co tego dnia przygotowaliśmy dla Was za linią mety. Każdy uczestnik biegu mógł zregenerować się w czasie masażu, na wszystkich czekała też darmowa kawa i ciepły żurek, a dla uzupełnienia poziomu cukru można było spróbować domowych ciast przygotowanych przez członków grupy Cidry Lotajom. Świetnie, że do gustu przypadła Wam również fotobudka, która udowodniła, że przed obiektywem aparatu każdy biegacz ma w sobie coś z Top Model.

Cieszymy się, że ECO CROSS stał się okazją do zabawy dla całych rodzin, a to ze względu na bardzo popularne Biegi Bajtli! Najmłodsi wystartowali tym razem na dystansach: 50, 100, 200, 400, 800, 1000 i 1200 metrów. Tutaj również wszyscy otrzymali pamiątkowe krążki i słodkie kreple z piekarni Wylężek oraz Grabowski w Radzionkowie. Cieszymy się, że zainteresowanie Biegami Bajtli jest tak duże i mamy nadzieję, że kolejne dzieciaki trafią w najbliższym czasie do naszej szkółki biegowej.

Przypominamy, że nasz ECO CROSS otworzył debiutujący w tym roku Po Sąsiedzku - Cykl biegów, stworzony przez sąsiadujące i zaprzyjaźnione ze sobą grupy biegowe – Cidry Lotajom, Lecymy Durś, Miechowicka Grupa Biegowa oraz UFOKI Świerklaniec. Kolejna impreza w cyklu to III Piona Gwidona, która odbędzie się 25 sierpnia.

Brawa dla wszystkich, którzy po raz kolejny wzięli udział w akcji charytatywnej „Bieg w krawacie”, organizowanej przez Stylowego Biegacza i Stylowego Nordic Walkera, który zadebiutował na radzionkowskim gruncie. Dzięki uczestnikom imprezy, którzy założyli na siebie eleganckie krawaty, zebraliśmy 1200zł na leczenie Bartka Zimroza! Razem z pieniędzmi ze sprzedaży smoothies, do naszego sąsiada z Radzionkowa, który znajduje się w Klinika Budzik, trafi 1740zł!

Dziękujemy wszystkim za udział w III ECO CIDRY CROSS - Dychej na Księżej Górze! Gratulujemy zwycięzcom w kategorii OPEN, czterech kolejnych kategoriach wiekowych oraz zdobywcom tytułów Najlepszy Frelki i Najlepszego Chopa z Radzionkowa!

Do zobaczenia na kolejnych imprezach i biegowych ścieżkach

Partnerzy

kontakt z nami

ul. Św. Wojciecha 15
41- 922 Radzionków

NIP: 6452545497
REGON: 363523165
KRS: 0000596959
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij