24.12.2018, 12:45
Patryk Osadnik

IV Sztafetowy Maraton Miast i Gmin 2018

Sztafetowy Maraton Miast i Gmin w Radzionkowie odbył się już po raz czwarty. Wsystartowało w nim 90 drużyn, czyli łącznie 450 biegaczy, a każdy z nich dwukrotnie pokonał trasę 4-km pętli prowadzącej przez Księżą Górę.

SMMiG to impreza organizowana co roku przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzionkowie. Co roku rywalizacja na nim rośnie, co pokazują wyniki pojedyńczych biegaczy i całych drużyn.

Maraton sztafetowy jak zawsze okazał się być świetną, całodniową zabawą. Oczywiście nie zabrakło w nim też rywalizacji. Jako Cidry Lotajom wystawiliśmy aż 10 załóg, czyli 50 zawodników. Najszybsza z naszych ekip, czyli CUG, zajęła 6 miejsce. Jak co roku nasi zawodnicy mocno rywalizowali z drużyną TourSport Running Team, która tym razem okazała się lepsza i zajęła jedno miejsce wyżej. Gratulujemy, rewanż za niespełna rok.

Cieszymy sie, że na SMMiG odwiedziła nas silna delegacja biegaczy z zaprzyjaźnionego Dobrego Miasta. Warto kultywować sportowe więzi i liczymy, że nasi przyjaciele odwiedzą nas znów w przyszłym roku.

Jak co roku w ramach maratonu rozegrano Mistrzostwa Stowarzyszenia Cidry Lotajom, w którym udział biorą wyłącznie jego członkowie. Miejsca są przydzielane na podstawie najszybciej przebiegniętej podczas imprezy 4-km pętli.