04.06.2018, 07:56
Patryk O.

MEDALOWY MAJ - PODSUMOWANIE MIESIĄCA

Maj był bardzo owocny dla naszych nordiców! Sportowcy z kijami nie tylko imponowali frekwencją na treningach, ale rządzili też podczas największych zawodów w kraju. Grzegorz i Irena wyruszyli w Polskę regularnie zajmując miejsca w czołówce Pucharu Polski Nordic Walking. Na dystansie 21km naszym zawodnikom szło następująco:

Mielno: Irena – miejsce 1; Grzegorz – miejsce 3
Konstancin-Jeziorna: Irena – miejsce 1; Grzegorz – miejsce 4
Kolbuszowa: Irena – miejsce 2; Grzegorz – miejsce 3

Nie zapomnieliśmy również o lokalnych zawodach. Cidroki z kijami licznie reprezentowali nas na imprezach sportowych w Katowicach, Tarnowskich Górach, czy Jastrzębiu-Zdroju, a sukcesów Ireny ze wszystkich tych startów nie sposób zliczyć. Nasza najlepsza walkerka z każdego swojego startu przywozi kolejne trofea, a nam pozostaje się tylko cieszyć z jej świetnej formy :)

Biegacze jednak postanowili nie ustępować kroku swoim przyjaciołom z kijami i na tym polu również mamy się czym pochwalić. Skoro wspomnieliśmy już sukcesy Ireny, to tutaj również zaczniemy od Pań. Musimy na tym polu szczególnie wyróżnić Karinie i Elżbiecie, które łącznie w maju zdobyły aż 7 krążków w różnych kolorach! Elżbieta na podium w kategorii OPEN kobiet stawała dwukrotnie (1 miejsce – VII Run-Cross 10km; 3 miejsce – III Bieg Świerczów) i tyle samo razy zdobywała nagrody w swojej kategorii wiekowej (2 miejsce – VIII Bieg Koziołków; 3 miejsce – XI Bieg Uliczny „Łaziskie Liście”). Karina natomiast przywiozła trzy medale w kategorii OPEN (1 miejsce – VII Tarnogórski Bieg Przełajowy; 3 miejsce – IV Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym oraz IV Tworogowska dycha po trowie), a dwa z nich zdobyła jednego dnia!

Na biegowych imprezach wiodło się również naszym Panom. Złoto w kategorii OPEN z Bieg Ku Pamięci Powstańców Śląskich przywiózł Mateusz, któremu gratulujemy pierwszego zwycięstwa w karierze! Na podium stawał również Artur i Patryk, którzy w swoich kategoriach wiekowych podczas VII Biegu po Wichrowskich Lasach zdobyli kolejno 3 i 2 miejsce. Jak zawsze chylimy czoła przed naszymi ultrasami, dlatego gratulujemy Andrzejowi Biadasiewiczowi ukończenia Jaga-Kora Ultramaraton na dystansie 70km z czasem 10:35:39!

Bieganie to jednak nie tylko walka o najwyższe miejsca, ale przede wszystkim możliwość wspólnej integracji i dobra zabawa, o czym nie należy zapominać. W połowie maja odbyliśmy na Księżej Górze wspólny trening z ekipami: Lecymy Durś, Szombierki Dream Team, Srebrne Miasto Tarnowskie Góry oraz SieChodzi. Biegacze razem z nordicami przetestowali tym samym trasę III ECO CIDRY CROSS - Dychej na Księżej Górze. Dziękujemy wszystkim gościom za wizytę i wspólną zabawę biegową :) Dziękujemy również za ciepłe przyjęcie w Dobrym Mieście przez Dobromiejski Klub Biegacza Odcisk, gdzie kilku naszych reprezentantów wybrało się w ramach zacieśniania stosunków pomiędzy miastami partnerskimi (Relację z tego wyjazdu znajdziecie tutaj ⯑ https://www.facebook.com/cidrylotajom/posts/1738355072910220).

Zielone koszulki przyniosły też nieco pozytywnej biegowej atmosfery do Zespołu Szkół w Radzionkowie. Nasze Stowarzyszenie zorganizowało bieg dla uczestników XIV Integracyjny Festyn Rodzinny. Była brama, były numery startowe i medale, było też dużo uśmiechu :) Dziękujemy za zaangażowanie: Agnieszce, Natalii i Pawłowi Pakułom, Bożenie, Beacie i Andrzejowi Piontkom, Sylwii Kuleszy i Antkowi, Magdzie Marędziak, Adamowi Kucharewiczowi i Andrzejowi Biadasiewiczowi! :)

Przypominamy, że pod czujnym okiem trenera na Księżej Górze wciąż trenują również nasze Bajtle i zachęcamy najmłodszych oraz ich rodziców do udziału w poniedziałkowych zajęciach.

Kolejny miesiąc rozpoczynamy od III ECO CIDRY CROSS - Dychej na Księżej Górze, na który wszystkich serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę!

Partnerzy

kontakt z nami

ul. Św. Wojciecha 15
41- 922 Radzionków

NIP: 6452545497
REGON: 363523165
KRS: 0000596959
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij