20.10.2022, 16:50
Grzegorz Szeremeta

VII edycja Sztafetowego Maratonu Miast i Gmin już za nami

Wydarzenie przyciągnęło w tym roku 250 uczestników, którzy stworzyli 50 pięcioosobowych sztafet.

Wyniki sztafet
Galeria zdjęć

Relacja z oficjalnego profilu - facebook.com/sztafetowymaraton:

Tradycyjnie na naszym maratonie pojawił się zespół z miasta partnerskiego Radzionkowa – Dobre Miasto. Natomiast, po raz pierwszy na starcie stanęło drugie miasto partnerskie jakim jest Serock.

Wśród biegaczy gościliśmy Zastępcę Burmistrza Miasta Serock Pana Marka Bąbolskiego, Wicestarostę Powiatu Tarnogórskiego Pana Sebastiana Nowaka oraz Zastępcę Burmistrza Miasta Radzionków Pana Grzegorza Szeremetę, który wraz z Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie Panem Grzegorzem Zadęckim, oficjalnie otworzyli zawody.

Rywalizacja sztafet rozpoczęła się punktualnie o godzinie 10:00. Pięcioosobowe drużyny miały do przebiegnięcia łącznie dystans maratonu, przez co każdy z zawodników musiał pokonać 4 pętle liczące około 2,1km.

Przez cały czas trwania sztafety toczył się zacięty bój o pierwsze miejsce pomiędzy drużyną Cidry Lotajom MIX, a Toursport Running Team. Ostatecznie na pierwszym miejscu podium, z około 20 sekundową przewagą, stanęła sztafeta Toursport Running Team w składzie: Rafał Wachla, Tomasz Terech, Tomasz Okrosowicz, Roman Cichoń i Krzysztof Banek. Na trzecim miejscu w zawodach uplasowała się drużyna Team 1 - Srebrni Ścigacze TG.

Podczas VII Sztafetowego Maratonu Miast i Gmin została wyróżniona również najszybsza drużyna damska i tak jak w poprzedniej edycji, tak i teraz triumfowała drużyna W Pogoni Za Duchem w składzie: Martyna Olesińska, Agnieszka Struk, Gosia Leonhard, Aleksandra Nabiałek oraz Alicja Śliz.

Dodatkowo, każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal oraz butelkę Piwa Lech Free. Impreza nie mogła by sie odbyć oczywiście bez wsparcia sponsorów i partnerów takich jak: Gmina Radzionków, Cidry Lotajom, Pełnomocnik ds. Rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałaniu narkomanii Poczta Polska, Platforma Zdrowia i Aktywności „Rusz Tyłek”, AKK Net, Restauracja „U Letochy”, Klub Museum Restauracja Collina Woseba Partner 2000 Balviten MTJ Dance Academy Opel Kanclerz AG Rolbud Pro Sport Jump World.

Serdecznie dziękujemy, również Restauracji Figaro za poczęstunek w postaci żurku, Panu Pawłowi Zach za pomiar czasu oraz wolontariuszom za pomoc przy organizacji i przebiegu Sztafetowego Maratonu.

Partnerzy

kontakt z nami

ul. Św. Wojciecha 15
41- 922 Radzionków

NIP: 6452545497
REGON: 363523165
KRS: 0000596959
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij