Biegowa Sztafeta i Ultra z Radzionkowa na Jasną Górę

Biegowa Sztafeta i Ultra z Radzionkowa na Jasną Górę to zdecydowanie najdłuższy bieg jaki organizujemy jako stowarzyszenie "Cidry Lotajom". W ostatnią niedzielę lipca każdego roku dołączamy do pieszych pielgrzymów z Radzionkowa i udajemy się zanieść własne modlitwy do Matki Boskiej Częstochowskiej.

Każdego roku w ostatni weekend lipca radzińczanie udają się do Matki Boskiej Częstochowskiej aby oddać się w jej sanktuarium modlitwie. Od 2017 roku robią to też biegacze z "Cidry Lotajom". Nam jednak 56-km trasa do Częstochowy nie zajmuje dwóch dni, a jedynie kilka godzin.

Po porannej mszy świętej w kościel pw. św. Wojciecha w Radzionkowie wyruszamy w drogę, aby po kilku godzinach znaleźć się już w świątyni na Jasnej Górze.

Nasz bieg ma charakter sztafety, gdzie każdy co około 10 km ma okazję dołączyć lub zrezygnować z pokonywania kolejnego odcinka. To dzięki samochodom i kierowcom, którzy wspierają nas na trasie wioząc nie tylko biegaczy, ale również prowiant i wodę. Ta jest niezwykle ważna, ponieważ jedynie część trasy naszego biegu prowadzi leśnymi i ocienionymi duktami. Ponad połowa biegu prowadzi przez drogi asfaltowe, czego nie uprzyjemnia zwykle lipcowe, silne słońce.

Najbardziej zacięci biegacze mają też okazję w czasie naszej wyprawy pokonać bieg o dystansie ultra, czyli 56 km. W pierwszej edycji zrobiło to zaledwie dwóch biegaczy, w 2018 roku było ich już siedmiu, w tym dwie kobiety.

Partnerzy

kontakt z nami

ul. Św. Wojciecha 15
41- 922 Radzionków

NIP: 6452545497
REGON: 363523165
KRS: 0000596959
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij