Biegowa Sztafeta i Ultra z Radzionkowa na Jasną Górę

Biegowa Sztafeta i Ultra z Radzionkowa na Jasną Górę to zdecydowanie najdłuższy bieg jaki organizujemy jako stowarzyszenie "Cidry Lotajom". W ostatnią niedzielę lipca każdego roku dołączamy do pieszych pielgrzymów z Radzionkowa i udajemy się zanieść własne modlitwy do Matki Boskiej Częstochowskiej.

Każdego roku w ostatni weekend lipca radzińczanie udają się do Matki Boskiej Częstochowskiej aby oddać się w jej sanktuarium modlitwie. Od 2017 roku robią to też biegacze z "Cidry Lotajom". Nam jednak 56-km trasa do Częstochowy nie zajmuje dwóch dni, a jedynie kilka godzin.

Po porannej mszy świętej w kościel pw. św. Wojciecha w Radzionkowie wyruszamy w drogę, aby po kilku godzinach znaleźć się już w świątyni na Jasnej Górze.

Nasz bieg ma charakter sztafety, gdzie każdy co około 10 km ma okazję dołączyć lub zrezygnować z pokonywania kolejnego odcinka. To dzięki samochodom i kierowcom, którzy wspierają nas na trasie wioząc nie tylko biegaczy, ale również prowiant i wodę. Ta jest niezwykle ważna, ponieważ jedynie część trasy naszego biegu prowadzi leśnymi i ocienionymi duktami. Ponad połowa biegu prowadzi przez drogi asfaltowe, czego nie uprzyjemnia zwykle lipcowe, silne słońce.

Najbardziej zacięci biegacze mają też okazję w czasie naszej wyprawy pokonać bieg o dystansie ultra, czyli 56 km. W pierwszej edycji zrobiło to zaledwie dwóch biegaczy, w 2018 roku było ich już siedmiu, w tym dwie kobiety.


Poprzednie biegi na Jasną Górę

2022

Relacja na Facebooku

2021

Relacja na Facebooku

2020

Relacja na Facebooku

2019

Relacja na Facebooku

2018

Relacja na Facebooku

2017

Relacja na Facebooku

Partnerzy

kontakt z nami

ul. Św. Wojciecha 15
41- 922 Radzionków

NIP: 6452545497
REGON: 363523165
KRS: 0000596959
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij