Cidry z kijami

Sekcja Nordic Walking od ponad 2 lat regularnie spotyka się na treningach na Księżej Górze. W ramach projektów dla nowicjuszy, uczestników nordic walking jest co raz więcej. W ramach zajęć ćwiczymy technikę, a teren Księżej Góry wzmacnia naszą kondycję.
Treningi odbywają się w poniedziałki godz. 19.00 i czwartki 19.30 na Księżej Górze
Dzięki temu co raz lepsze wyniki pozwalają nam stwać na podium na zawodach i Pucharach Polski.
Nordci Walking jest dla każdego w każdym wieku!
Zapraszamy

Nordic Walikng
Dlaczego warto uprawiać NW i robić to poprawnie?!

Jedna z najpopularnieszych aktywności fizycznej oststanich lat. Idealna dyscyplina, która poprawia wytrzymałość, ogólną kondycję ciała oraz wzmacnia mięśnie. Ten rodzaj zajęć ruchowych może być uprawiany przez każdego, w każdym wieku. Nawet u osób z osłabionym układem krążenia.

Podczas treningu używasz 90% mięśni swojego ciała co powoduje uruchamianie taśm mięśniowych. Dlatego umiejętne stosowanie techniki nordic walking zapobiega garbieniu się, wpływa korzystnie na obręcz barkową, ramiona, kończyny górne i górną część tułowia. Wzmacnia też mięśnie pleców.

Jako trening aerobowy jest szczególnie korzystny, jeśli chcesz ćwiczyć nogi, uda, ramiona i pośladki – dzięki temu poprawiasz jędrość skóry.

 W ciągu zaledwie 12 tygodni, Nordic Walking może skutecznie obniżyć wskaźnik BMI (Body Mass Index). Stawiając dłuższe kroki, spalamy do 46% więcej kalorii niż podczas „normalnego” chodzenia. Z Nordic Walking możesz spalić do 460 kcal na godzinę – o wiele więcej niż na zwykłym spacerze, kiedy zwykle spala się około 280 kcal na godzinę.
Nordic Walking jest popularny jako sport dla osób pragnących:

zrzucić zbędne kilogramy
odzyskać formę po urazach lub przebytych chorobach serca;
zapobiegać starzeniu się i prowadzić zdrowy styl życia.

podczas chodzenia tętno i oddech są na poziomie, który jest najlepszy dla układu krążenia – nawet jeśli idziesz w wolniejszym tempie. Najlepsze wyniki można uzyskać ćwicząc 3 godziny w tygodniu.

Dzięki regularnym treningom oraz technice, która też jest oceniania na Pucharach Polski Nordic Walking Irena Janoszka, reprezentująca Cidry Lotajom 7 razy stawała na podium. W klasyfikacji generalnej kobiet na dystnsie  21km zajęła II miejsce. Wśród mężczyzn 6 razy na podium stawał Grzegorz Szeremeta, a w klasyfikacji generalnej zajął III miejsce również na dystnsie półmaratonu.

Grzegorz Szeremeta instruktor oraz sędzia NW prowadzi zajęcia w ramach Stowrzyszenia Cidry Lotajom oraz projektu Bier Kije i Ciś na Księżo Góra współfinansowanego  z Minsterstwem Sportu i Rekreacji oraz miastem Radzionków.

Partnerzy

kontakt z nami

ul. Św. Wojciecha 15
41- 922 Radzionków

NIP: 6452545497
REGON: 363523165
KRS: 0000596959
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij